28 Ağustos 2013 Çarşamba

1 YILDA NASIL HERŞEY DEĞİŞTİ?

Merhaba
Tam bir yıl oldu ben ilk bu sayfa da yazmaya başlayalı.Ha becerdin mi sen bu işi derseniz, cevabım hayır.Ama bir heves, bir eğlence olarak başladığım için rahatsız etmiyor bu durum beni.Bazen unutuyorum bile bir sayfam olduğunu.Zaten şuraya gittim buraya gittim şunu yedim yazılarını beceremiyorum ben.Fotoğraf çekme üşengeci de olduğum için olmuyor işte.Ama iş blog takip etmeye gelince o konuda çok istikrarlıyım.Hemen hemen her gün açıyorum.Bir de artık bloglovin olduğu için beni takip eden var mı yok mu onu bile bilmiyorum açıkçası.Zaten yazamadığım için de anlayamıyorum var mı birileri yok mu diye.
Biraz önce açıp baktım tam bir yıl önceki yazıma.Sizde bakmak isterseniz işte BEBEK. İşte bir yılda en çok değişen şey bu konuda oldu.Nasıl da oldu anlamadım.Aslında o yazıdaki herşeye hala tüm kalbimle, aklımla katılıyorum.Ama o düşüncelerimin yanında uygulamada değişiklikler yapıyorum.Kendimde şaşırıyorum kendime.Az çok geçen kasım ayında sağlık sigortası yaptırdığımda ki bu sadece ilerde bebek düşüncemiz olur diye yapıldı, yavaş yavaş bebek düşüncesi belirmişti kafamda.Ama ben ne oldu da bunu pat diye uygulamaya koydum hiç anlamadım.Bu aşama nasıl bu kadar kısa süre de gelişti hiç anlamadım.Tahmin edilen üzere bebek öncesi rutin kontrol için doktoruma gittim.Doktorumun gebelik düşünüyor musunuz sorusuna evet dedim.Bunu kaydedip beni tanıyan yakınımdaki insanlara izlettirseler hepsi istisnasız şaşırır :-)
Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi, en sonuncusu budur HAŞİMATO-2 , endokrinoloji doktorumu da aradım.Beni daha önce uyarmıştı.Gebelik düşünürsem haberim olsun dedi.Ben onu da aradım ve gebelik düşündüğümü söyledim.Bak bak bak cesarete bak...O da benden bazı testler istedi.Yine TSH , T3, T4 , demir ve folik asit testleri.Kadın doğum doktorum folidoce kullandırmaya başlamıştı bu arada folik asit için.O yüzden benim tüm değerlerim güzel çıktı.Hatta TSH değerim 1,24 çıktı tekrar.Geçen kontrolde yüksekti 2,46 çıkmıştı.Doktorum 10 numara 5 yıldız dedi sonuçlarıma nazar değmesin.Ama hamileyim dediğin an hemen TSH testi yap görüşelim dedi.
Ve böylece bizim için bir süreç başlamış oldu.Hala korkuyorum.Hem olursa ne hissederim, ben nasıl yaparım, ya kötü bişi olursa, ya ters bir durum olursa diye endişeleniyorum.Hem ya olmazsa diye korkuyorum.Stres yapmamak tabi en iyisi.Ama ben kuruntularım ve karamsarlığımdan ödün vermiyorum maşallah.
Tabi ki bu süreçten hiç kimsenin haberi yok.Herkeslerden gizli :-) Çünkü şimdi ben düşünüyoruz desem yine sorular başlayacak.Beklentiler büyüyecek.Bu ay mı olacak şu ay mı olacak? Oldu mu oldu mu?Sessiz ve derinden halletmeyi düşünüyoruz.Umarım uzun bir süreç olmaz bu yapım aşaması.Çünkü ben kendimi de biliyorum eşimi de biliyorum.Her ay bizim karamsarlık katsayımız katlanır.Herkese çok büyük laflar ettim istemiyorum da  yapamam da bilmem ne de diye.Şimdi de evrene çok negatif mesaj vermiş miyimdir diye korkuyorum :-) Bakalım yaşamadan göremeyeceğimiz bir süreç.Güzel olsun inşallah herşey...  

2 yorum:

  1. Sonunda karar vermene sevindim. Zorluklariyla berabervdunyanin en guzel duygusu;) insallah kisa surede olur. Ama stres yapma sakin;)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bakalım karar verdik ama tabi karar vermekle pıt diye olmuyor. Bir bilinmezlik tabi ne zaman olacağı muamma.Bu merak duygusu biraz strese sokuyor ister istemez ama tabi stres yapmak için çok erken.Ama süreç uzarsa stres yapmam dersem yalan olur :-)

      Sil

Bişi der misiniz?