8 Temmuz 2013 Pazartesi

FOÇA-MANASTIR TEPE SEYİR CAFE

Merhaba
Bu hafta sonu deniz öncesi kahvaltı organizasyonu yapalım dedik arkadaşlarla.Foça'da nereye gidelim diye araştırma yaparken Sevda Tepesi'nde böyle bir mekan yapıldığını öğrendik.Foça'ya 2 km mesafede, yol kenarında denizden 200 m yükseklikte bir yer.Bu mekan yapılmadan önce de insanlar orada fotoğraf çekme ve manzarayı seyretmek için mola verirlermiş zaten.Bunu keşfeden biri de buraya bir mekan açmayı düşünmüş.İyi de etmiş tabi.Amaaaa....


                                              (burası oturduğunuz yerden izlediğiniz manzara)

Ben tabi fotoğraf özürlü olduğum için dışarıdan fotoğrafını çekmedim.Daha doğrusu çok uzun zamandır yazmadığım için aklıma tanıtabileceğim de gelmedi :-)
İlk mekana girdiğimizde hepimiz beğendik.Manzara güzeldi.Komple ahşaptan yapılmış bir yerdi.Neyse oturduk.6 kişi için 4 kişilik kahvaltı söyledik.Çünkü internetteki haberlere göre 1 kişilik kahvaltı ile 2 kişi rahatlıkla doyuyordu.İnternette üç şeçenekli kahvaltı servisi de yazıyordu öyle birşey de yok tabiki.
Kahvaltılıklar gelince biz hafiften söylenmeye başladık.Ama şu yok bu yok diye.Tabi ana malzemeler vardı.Domates, salatalık, peynir, zeytin, bal,reçel.Ama dışarıda kahvaltı yaptığında insanın birde gözünün de doyası geliyor ya.İşte o bakımdan doyuramadı.Yanında sadece ekmek geldi.Kızartılmış ekmek.Bayat ekmekleri kızartıklarını düşünüyorum.Ve de çay vardı termos ile.Bol olan tek şey çaydı malesef.1-2 saat sonra herkes acıkmıştı bile.
Bunun yanında serviste pek başarılı değildi.Kesinlikle çalışanlarda zerre kadar güleryüz yoktu.Foursquare da da yorumlar bu şekildeymiş.Sadece manzara için bir çay içebilirsiniz.O bile çok lazım değil bence .Kenarından manzarayı izlersiniz.Ben şahsen oraya tekrar gitmem.

2 yorum:

  1. Burayı hiç duymamışım görmemişim hayret. Biz Foça'da Bağarasında Has Bahçeyi çok seviyoruz. Erik ağaçlarının altında Nisan-Mayısda ağaçlar çiçekli ve erikliyken çok keyifli oluyor. tAvsiye ederim. deneyeiblirsiniz. :)

    YanıtlaSil
  2. Has bahçeyi bizde duyduk , bir dahaki sefere orayı deneyelim.Teşekkürler :-)

    YanıtlaSil

Bişi der misiniz?