29 Ağustos 2012 Çarşamba

BİR Kİ BİR Kİ SPOR YAPMALIYIZZZ


    Fit olmak için kendimi bildim bileli uğraşırım.Lisedeyken rejimlerim meşhurdu.Hayatımın en iri günlerini lisedeyken geçirdim.Her gün hamburger yerdim.Yanında da sprite.Kalori bombardımanlaaarııı...Şimdi daha bilinçli besleniyorum tabiî ki ama bünyem su içsem yarıyor metabolizması türünden.Kendimi saldığım anda tartıda artan 2 kiloyu şipşak görebiliyorum.O yüzden hep dikkat etmek zorundayım.İlkokul ve ortaokulda artistik cimnastik ile uğraştım.Orta sonda şıp diye bırakınca cort diye bir şiştim.İlk çatlaklarıma da merhaba dedim.Daha ne olduğunu bile bilmeden çatlaklarım oldu acı bir tecrübeyle öğrenmiş oldum.Hani böyle 10 kilo falan alsan normal çatlaman ama öyle ahım şahım bir kilo artışı değildi belki de ergenlik nedeniyle hormonal bir durumdu.
Neyse sonra yüzmedir steptir aerobiktir ne denk gelirse yaptım.Üniversiteye giderken koşu bandı da aldırmıştım.Gerçekten koşu bandında istikrarlı yürüyüşler incelmeye çok yardımcı oluyor.
Ama benim asıl işe yarar olarak bahsedeceğim alet : ELİPTİK BİSİKLET
Bakınız...
 
   Eliptik bisiklet almaya karar vermeden önce eşimle bir spor salonuna yazılmıştık. 5 aylık serüvenimiz sonucunda ikimizde gram veremeden bıraktık.Sonra spor salonunda gözüme kestirdiğim eliptik bisikleti araştırmaya başladım.Sonra resimdeki Voit D30 modelini aldık.Günde yarımşar saatten çalıştım.Zaten yeni başlayanlar yarım saati tamamlayamayabilirler bile.Gerçekten zorlayan bir alet.
      Neyse ben hafta da en az 4 gün yarımşar saatten çalışarak baya bir inceldim.2 kilo da verdim pıttadanak.Basen ve basenin hemen altı diyeyim diz ile kalça arası bölgemde gözle görülür bir fark oldu.Çevremdeki herkese tavsiye ettim.O yüzden burada da yazmaya karar verdim.Malum sıcaklardan bu aralar boşladım.Şimdi ufak ufak tekrar başlıyorum.Evde spor yapabiliyorum diyorsanız ben tam puan veriyorum.Hem koşu bantlarından daha ucuz, hem de performansı iyi.Tavsiye ederim.

2 yorum:

  1. Ya buna bende bayiliyorum. Evde de gayet spor yapabiliyorum aslinda ama cok zor korkar birakir miyim da diyorum.

    YanıtlaSil
  2. Kısa süreli yaptığım için çok üşenmiyor insan işte başlayana kadar.Yarım saat hemen geçiyor zaten.İşten gelince hemen yaparsam yapıyorum yoksa yemek falan yedikten sonra olmuyor.Oturunca kalkamıyorsun zaten bidaha :-)

    YanıtlaSil

Bişi der misiniz?